Начална страница Новини Турнири Профили Партии Връзки Chess online
������ �����
Схема
Статистика


Най-нов шахматист:
Antonioxgo

Вход

Запомни ме

Регистрация

Анкета
За или против БФШ
Да
Не
Все ми е едно.
Които и да са, пак ще са крадци.

Случайна снимка

шах

Днес е 6 Декември

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Приятели

кореспондентен шах шах книга
The biggest chess database
Партньори

Expert carpet cleaeners provider in SW4 Clapham

Efbet

Футболни прогнози

Информация и линк към Bet365 - http://smartarena.net/bet365

футболни прогнози fbet.info



Стоки Nike

Как да вляза в bet365? Научи на http://internetzalozi.com/bet365/

ผลิตภัณฑ์รักษาสิว

อาหารเสริมผู้ชาย

For more empyrlocal consult the experts at http://empyrlocal.com

Дамско бельо

оригинални маратонки

именни дни Почивка
chess24.com your playground
Локомотив София двойни шампиони! / Новини-България

автор - kalin, 0:42 15.06.2009

img

Слънчев бряг. Днес завършиха отборните първенства на България за мъже и жени, в които пълен успех при мъжете и жените постигнаха играчите на Локомотив София smile

При мъжете железничарите в състав Кирил Георгиев, Николай Нинов, Антоанета Стефанова, Петър Генов, Петър Великов, Крум Георгиев, Йордан Иванов и Богомил Андонов през цялото време водеха и спокойно финишираха първи, изпреварвайки Лукойл Бургас (Валентин Йотов, Владимир Георгиев, Деян Божков, Себастиан Богнер, Милен Василев, Валери Лилов и Ангел Ангелов) и ЦСКА (Васил Спасов, Атанас Колев, Владислав Неведничи, Ивайло Енчев, Евгени Ерменков, Георги Филев, Илия Цветков и Алекси Йовчев). На силния състав тази година не издържаха и отпаднаха Спартак Плевен 21 и Шумен 2005.

От Б група се класираха нагоре съставите на Марица Изток (Раднево) и Марица Плoвдив smile

При жените хомогенният отбор на Локомотив Сoфия (Любка Генова, Емилия Джингарова и Силвия Кола) не срещна проблеми и единствено се затрудни срещу вторите от Локомотив 2000 (Пловдив), където младите Ива Виденова, Адриана Николова и Дарена Сиркова показаха отлична игра. Трети останаха Локомотив Плoвдив. Отборът на Спартак Плевен 21 започна с 4 поредни загуби, но по чудодеен начин се спаси от изпадане, като вместо него в Б-група потънаха Георги Даскалов (Варна), заедно с аутсайдера Рокада (Пловдив).

От Б група се класираха отборите на Михаил Тал (Червен бряг) и Перник.

А Група мъже

Крайно класиране:
1. Локомотив (Сф) 12 т.;
2. Лукойл-Нефтохимик (Бс) 11 т.;
3. ЦСКА 9 т.;
4. Локомотив (Пд) 8 т.;
5. Н. Войнов (Вд) 6 т.;
6. Локомотив 2000 (Пд) 5 т.
7. Шумен 2005 3 т.
8. Спартак Плевен ХХІ 2 т.

Индивидуални победители по дъски:

І дъска

Валентин Йотов (ЛН) 4,5 т. от 7 64,3%
Александър Делчев (ВН) 4,5 т. от 7 64,3
Кирил Георгиев (Лок Сф) 3 т. от 5 60,0
Момчил Николов (СП) 4 т. от 7 57,1

ІІ дъска

Николай Нинов (Лок Сф) 4 т. от 6 66,7
Сашо Николов (Шумен) 4 т. от 7 57,1
Владимир Георгиев (Лн) 4 т. от 7 57,1

ІІІ дъска

Милан Мрджа (Лок Пд) 4,5 т. от 7 64,3
Евгени Янев (Лок2000) 4 т. от 7 57,1
Деян Божков (ЛН) 4 т. от 7 57,1
Деян Антич (Шумен) 4 т. от 7 57,1

ІV дъска

Ивайло Енчев (ЦСКА) 5,5 т. от 7 78,6
Владимир Петков (НВ) 4,5 т. от 7 64,3
Димитър Мархолев(Лок Пд)3,5 от 6 58,3

V дъска

Спас Кожухаров (Лок2000) 5 т. от 7 71,4
Нанко Добрев (Лок Пд) 3,5 т. от 6 58,3
Петър Великов (Лок Сф) 3,5 т. от 6 58,3

VІ дъска

Крум Георгиев (Лок Сф) 5 т. от 7 71,4
Петър Г. Арнаудов (Лок2000) 4 т. от 6 66,7
Георги Филев (ЦСКА) 3,5 т. от 6 58,3
Милен Василев (ЛН) 4 т. от 7 57,1

І резерва

Илия Цветков (ЦСКА) 3 т. от 4 75,0
Йордан Иванов (Лок Сф) 3,5 т. от 6 58,3

ІІ резерва

Богомил Андонов (Лок Сф)1,5 т. от 3 50,0

А група жени

Крайно класиране:
1. Локомотив (Сф) 11 т.;
2. Локомотив 2000 (Пд) 9 т.;
3-5. Локомотив (Пд), Шах ХХІ и ЦСКА по 8 т.;
6. Спартак Плевен ХХІ 6 т.;
7. Г. Даскалов (Вн) 5 т.
8. Рокада (Пд) 1 т.

Индивидуални победители по дъски:

І дъска

Диана Артьонова (СП) 5 т. от 7 71,4
Мария Велчева (ШахХХІ) 4,5 т. от 7 64,3
Маргарита Войска (Лок Пд) 4,5 т. от 7 64,3
Ива Виденова (Лок 2000) 4 т. от 7 57,1

ІІ дъска

Емилия Джингарова (Лок Сф) 5 т. от 7 71,4
Габриела Оларашу (ЦСКА) 4,5 т. от 7 64,3
Сузана Максимович (Лок Пд)4,5 т. от 7 64,3
Анжела Драгомиреску (ГД) 4 т. от 7 57,1
Адриана Николова (Лок 2000) 4 т. от 7 57,1
Елица Раева (Шах ХХІ) 4 т. от 7 57,1

ІІІ дъска

Силвия Кола (Лок Сф) 5,5 т. от 6 91,7
Дарена Сиркова (Лок 2000) 5 т. от 7 71,4
Христина Илиева (ЦСКА) 3,5 т. от 7 50,0
Венета Петкова (ГД) 3 т. от 6 50,0

Резерва

Светлана Цветкова (СП) 1 т. от 3 33,3
Стефи Бедникова (ЛокСф) 1 т. от 3 33,3

Б група мъже

Крайно класиране:
1-2. Марица-изток(Раднево) и Марица (Пд) по 11 т. [тези два отбора през следващата 2010 г. ще играят в А група];
3. Хармония (Шабла) 10 т.;
4. Пазарджик 9 т.;
5-6. Тунджа (Яб) и Г. Даскалов (Вн) по 8 т.;
7-9. Виктори (Бл), Абритус (Рз) и Прогрес (Лч) по 7 т. [Отборите до 8-о място включително запазват мястото си Б група за следващата година];
10. Славия 6 т.;
11-13. Ю. Бендерев (Пк), Енергия 21 (Дч) и Сливнишки герой по 5 т.;
14. 64 (СтЗ) 4 т.;
15. Свиленград 2004 1 т.

Индивидуални победители по дъски:

І дъска

Калин Каракехайов(Мариз)4,5 т. от 6 75,0
Киприан Бербатов(Виктори) 4,5 т. от 6 75,0
Димитър Дочев (Мар Пд) 5 т. от 7 71,4
Васил Александров(Тунджа) 5 т. от 7 71,4

ІІ дъска

Николай Ставрев (Славия) 5,5 т. от 7 78,6
Мариан Бойчев(Мар из) 5 т. от 7 71,4
Тодор Галунов (Хармония) 5 т. от 7 71,4

ІІІ дъска

Стефан Симеонов (Мар Пд)5 т. от 6 83,3
Васил Илиев (Енергия 21) 4,5 т. от 6 75,0
Станислав Главчев (Тунджа) 5 т. от 7 71,4

ІV дъска

Светозар Джонев (Пз) 4,5 т. от 6 75,0
Генади Викторов (ЮБ) 4,5 т. от 6 75,0
Мирослав Тончев (Харм) 5 т. от 7 71,4
Стелян Георгиев (Абритус) 5 т. от 7 71,4

V дъска

Найден Добрев (Харм) 5,5 т. от 7 78,6
Янко Панайотов (Мар из) 5,5 т. от 7 78,6
Желязко Русев (Тунджа) 4,5 т. от 7 64,3
Атанас Стоилов (Пз) 4,5 т. от 7 64,3

VІ дъска

Галин Костов (Хармония) 5 т. от 6 83,3
Атанас Христов (Тунджа) 5 т. от 7 71,4
Марин Димитров (Мар Пд) 3,5 т. от 5 70,0

І резерва

Радослав Калайджиев (Пр) 3 т. от 3 100,0
Венимир Димов (Ен 21) 3 т. от 5 60,0
Мирослав Цанов (СлГ) 3,5 т. от 6 58,3

ІІ резерва

Димитър Илчев (Мар Пд) 2,5 т. от 4 62,5
Нейко Буюклиев (64) 2,5 т. от 4 62,5
Георги Дзанев (Абр) 3 т. от 6 50,0

Б група, жени
Индивидуални победители по дъски:

І дъска

Емилия Златанова (КП) 5 т. от 6 83,3
Сандра Трифонова (МТ) 4 т. от 5 80,0

ІІ дъска

Симонета Иванова (МТ) 4,5 т. от 6 75,0
Цвета Галунова (Виктори) 4 т. от 6 66,6

ІІІ дъска

Тони Кантарджиева (Тунд) 4 т. от 6 66,6
Десислава Първанова (МТ) 3,5 т. от 6 58,3

Последният ден на турнира се появи слух, че цените, на които са били настанени шахматистите в хотел Континентал чрез "посредничеството" на БФШ, са по-високи от официалните обявени на рецепцията. Доколкото успяхме да проверим за малкото оставащо време, това наистина е било така... можете да си направите изводите сами smile

Българската шахматна мрежа има задължението да информира БФШ от името на всичко шахматисти, че това става малко дразнещо... smile Учтиво ви молим да правите нещата с мярка, за да не се намерите някоя сутрин по всички медии smile




Назад трябва да се регистрирате, за да пишете коментари
Бърза регистрация

Designed and Created by Tihomir Janev & Kalin © Българска шах мрежа. Не носим отговорност за публикациите на потребителите! лаптопи

шах хостинг - Страницата се зареди за 0.696 секунди. Потребители online: